Оренда складів
ПН-НД: 9.00 - 19:00

Види складських приміщень та їх відмінність

(25.06.2022)

Склади один від одного відрізняються за цілим рядом параметрів. Щоб вам було простіше вибрати відповідний варіант, ми розповімо про їх класифікацію та ключові особливості.

Види товарних складів за основними типами

Класифікація складських приміщень визначається за такими параметрами:

  • призначення: комерційні, виробничі, транзитно-перевалочні, оптово-заготівельні та постачальні.
  • тип продукції: продовольчі, непродовольчі (спецтехніка, будматеріали та ін), фармацевтичні, спеціального призначення (наприклад, для хімікатів).
  • спосіб зберігання: розподілені, централізовані, бункерні (або закриті), відкриті, резервуарні.
  • температурний режимхолодильні, морозильні, утеплені, сухі.

класифікація складів за видом продукції фото

Але в деяких випадках цих показників буває недостатньо, тому що вони не відкривають повної картини про логістичні особливості, пропускну потужність, площу та інші характеристики. Тому більшість компаній спираються при виборі складу певну літерну класифікацію. До неї входить ряд критеріїв, включаючи географічну дислокацію, висоту стель, протипожежну безпеку та охорону, технічні характеристики споруди та багато іншого.

Загальна класифікація складських комплексів

Для більш точного визначення вимог до складських приміщень було розроблено таку класифікацію:

  • Клас A. Сучасні склади такого типу – це одноповерхова будівля з висотою стель від 12 м. Вони мають близьке розташування до автомагістралі або залізниці. Виділяються якісною системою охорони з відеоспостереженням, сигналізацією та високою пожежною безпекою.
  • Клас B. Також якісно обладнані приміщення, але не обов'язково сучасні. Стелі значно нижчі, а географічне розташування не завжди зручне (нерідко знаходяться за містом). З плюсів варто відзначити більш лояльну вартість зберігання вантажу, хорошу охорону та безпеку.
  • Клас C. Цей вид складських приміщень відноситься до низькорівневих. Такі будівлі для складів раніше могли використовуватись для іншого призначення. Як правило, тут відсутня хороша вентиляційна система і не підтримується необхідний зберігання специфічної продукції мікроклімат. Система охорони також менш ефективна.
  • Клас D. Найдешевший вид складів. Нерідко є ангар, підвал або обгороджену навісом територію. Майданчик для відвантажувальних та вантажних робіт, як правило, відсутній. Такі склади не підходять для швидкопсувного та сприйнятливого до зовнішніх факторів вантажу. Рівень безпеки залежить від власника.

типи складського зберігання

Є ще підкатегорії А+ та В+. У першому випадку різниця із класом А незначна. Вона складається тільки у внутрішній площі, більш високих стелях та зручному положенні до автомобільної магістралі. Склади класу В+ обов'язково мають стелі заввишки не менше 8 м, підлога зі спеціальним антипиловим покриттям, близьке розташування до автомобільної магістралі.

Що пропонує компанія Укрсклад

Вибираючи обладнаний, сучасний та безпечний склад у Києві з лояльною ціною за оренду, рекомендуємо звертатися лише до найкращих. Компанія Укрсклад є професіоналом у цій справі. Своїм клієнтам ми пропонуємо найкращі холодильні, морозильні та сухі склади, обладнані за сучасними стандартами. З нами ви позбавитеся необхідності вивчення всіх видів та класифікацій складських приміщень, недоліків посередньої охоронної системи або недобросовісного зберігання.

Залишіть заявку на ukrsklad.com.ua та отримайте розрахунок ціни за оренду складу вже зараз!

види складів зображення